,

2007 metai. Ką žadėjo Panevėžiui valdininkai ir kas išsipildė

2007 metais vienas iš miesto dienraščių išspausdino interviu su tuometiniu miesto Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju. Jame išsamiai pasakojama kaip ir kur ateityje plėsis Panevėžio miestas. Kokie nauji pastatai iškils mieste ir kur galėsime pramogauti. Pateikiame šio intervių santrauką. Galima palyginti kas išsipildė per 10 metų, o kas taip ir liko svajonėmis.

2007 metai.

1.Miesto kultūros ir poilsio parke statomas sporto pramogų centras, pradėta universalios sporto arenos statyba (“Cido arena”). Ten pat numatoma ledo rūmų bei santarvės rūmų statyba. Intensyvios gyvenamųjų namų statybos vyksta „Klevo“, „Ąžuolo“ bei „Šermuto“ sodų bendrijose – ten labai savita infrastruktūra. Norint, kad šios teritorijos būtų patvirtintos kaip gyvenamųjų namų zonos, sodininkai turės panaikinti sodininkų bendrijų statusus. Aišku, ten galima bus nutiesti tik siauras gatveles su prasilenkimo aikštelėmis. Ir inžinerinius tinklus teks kloti po gatvėmis.

2.Stetiškių aeroklubas bus iškeltas. Savininkai turbūt atsiims žemę, bet tikėtina liks keli hektarai ir žaliesiems plotams įrengti.

3. Aplinkkelio link plėtra vyksta intensyviausiai. Vienoje upės pusėje plečiasi „Babilonas“, kitoje kursis Logistikos ir pramonės parkas, muitinė. Taigi miestas visiškai priartės prie Berčiūnų. Statybų dešinėje kelio į Šiaulius pusėje kol kas neplanuojama, bet rengiamame miesto bendrajame plane prie kelio bus numatyta komercinės paskirties objektų juosta. Dabar „Babilono“ teritorijoje baigiami statyti du objektai – automobilių servisas ir statybos medžiagų, įrankių, įrangos prekybos centras. Šalia „Babilono 2“ numatoma statyti 35 ar 40 aukštų gyvenamųjų patalpų bei biurų pastatą.

4. Žiedinės sankryžos turėtų atsirasti Nemuno – Parko ir Basanavičiaus – Beržų gatvių sankirtose.

5.Bus nugriautas buvęs mėsos kombinatas, nes laisvos žemės mieste nebeliks ir verslininkai bus priversti senus pastatus nugriauti arba parduoti, todėl galbūt pajudės ir “konservų fabriko” reikalai.

6.„Kalnapilis“ numato plėstis. Numatoma buvusio miesto dramos teatro pastato Respublikos gatvėje, kur dabar įsikūręs orkestras „Panevėžio garsas“, Šaulių sąjunga, kitos įstaigos, privatizacija, ir „Kalnapilis“ numatęs dalyvauti konkurse. Buvo kalbų apie muilo fabriko iškeldinimą, kad ten ketinama statyti individualių gyvenamųjų namų kvartalą, tačiau apie konkrečius norus niekas Savivaldybės neinformavo.

7. Miesto bendrajame plane daugiabučius statyti numatyta Klaipėdos gatvėje, už prekybos centro „Maxima“, Kniaudiškių gatvės link ir Ramygalos gatvės pabaigoje. Daugiabučių namų aukštis nebūtų ribojamas ir norintieji galėtų statyti net dangoraižius. Panevėžys įsikūręs lygioje vietoje, tad miesto prieigose pastatyti aukšti namai taptų savotišku akcentu.

8. Kadangi artėja Europos vyrų krepšinio čempionatas (įvyko 2011 metais), tai pradėta „Panevėžio“ viešbučio rekonstrukcija, prie J.Biliūno gatvės ir Nevėžio užtvankos planuojamas kempingas. Patalpos apgyvendinti turėtų atsirasti prie „Babilono“ projektuojamame daugiaaukštyje. Sportininkams gyventi patalpų turėtų būti ir naujojoje Ledo arenoje

9.Viskas – želdiniai, pastatai, transportas – turi būti plėtojama lygiagrečiai. Žmogui visada labiau norisi gyventi gamtoje, todėl želdiniams bus skiriama deramai dėmesio, nors verslininkams labai norisi tuos medžius nukirsti. Tikimasi sutvarkyti filtracijos laukus ir juos panaudoti kaip parką. Be to, bus tvarkomas ir inventorizuojamas Skaistakalnio parkas, tvarkomas Berčiūnų pušynas ir Miesto kultūros ir poilsio parkas.

******************

Praėjo 10 metų.

Šis įrašas buvo sukurtas naudojant mūsų malonų ir lengvą pateikimo formą. Sukurkite savo postą!

Parašykite komentarą

Ką manote?

0 taškai
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Surask 10 skirtumų…

2007 metai. Ką žadėjo Panevėžiui valdininkai ir kas išsipildė