,

Apie varvantį gyvatuką ir šešėlį

Šiaip esu sąžiningas, bent jau stengiuosi tokiu būti. Bet kartais elementarios gyvenimo situacijos išmuša iš sąžiningumo vėžių. Valstybėje nuolat dejuojama, kad didelis ekonomikos „šešėlis“. Tai yra – atlyginimai vokeliuose, kontrabanda, nesąžiningos nedarbinės pajamos. Tačiau iš kur visa tai atsiranda? Kartais dėl didelių mokesčių, o kartais…..Bet pradėsiu nuo pradžių.

Namuose prakiuro „gyvatukas“. Nu tas už kurį mokam nemažus mokesčius ir kuris velnias žino kam reikalingas. Pradėjo po truputi lašėti senukas, nes pakabintas dar sovietiniais laikais. Aš kaip doras ir sąžiningas pilietis oficialiai, telefonu, per vadybininkę išsikviečiau namą aptarnaujančios kompanijos santechnikus. Atvažiavo du vyrukai su firminiais kompanijos kombinezonais, pažiūrėjo, pakraipė galvas (seniai reikia visą keisti, o ne lopyti) ir uždėjo ant miniatiūrinės skylutės lopą iš gumos ir metalinio prispaudėjo. Tokią laikiną „samodelką“, bet užtikrintą, nes toks pat lopas jau keli metai kaip stovi kitoje vietoje. Užtrūko 5 minutes. Dar 2 minutes pildė popierius ir paskelbė galutinę sumą: 26 eurai ir 14 centų. Man aišku žandikaulis atvipo, bet kur dėsies teko pasirašyti ir sumokėti.

Vyrai, o tai kiek naujas gyvatukas kainuoja, – paklausiau jų.

Žiūrint koks, bet vidutiniškai iki 100 eurų.

Reiškia aš už tą „samodelką“ sumokėjau ketvirtadalį naujo gyvatuko kainos. Pypiec….aišku mintyse pagalvojau.

Bijau klausti, vyrai, bet tai kiek tada kainuos jo pakeitimas, jei čia už 5 minutes 26 eurus imat. Juk gyvatuko per tiek laiko nepakeisit?

Žinai, – nutesė vienas iš santechnikų. Jeigu sąžiningai, tai daug. Labai daug, jei kviesi va taip oficialiai.

O, jei neoficialiai…. nu kaip nors kitaip?

Mes tai neužsiimam, nes ir taip vos spėjam…..nebent po darbo arba žinai duosiu vieno kolegos telefono numerį, jis dabar pensijoj, jam pinigų reikia, daug neims.

Kad nevarginčiau ilgu pasakojimu, tai trumpai pasakysiu. Paskambinau, tavažiavo labai malonus pagyvenęs vyrukas. Viską apžiūrėjo, nuvažiavo ir nupirko gyvatuką (sumokėjau apie 90 eurų). Prasikniso su visais vandens užsukimais, atsukimais, keitimais, šlangos dadurimais……- 2 valandas. PAĖMĖ 30 EURŲ.

Aš tikrai norėčiau sąžiningai mokėti firmoms, kurios teikia paslaugas, bet kartais tie jų įkainiai nesuprantu iš ko susideda. Nesuprantu iš kur gaunasi tokios sumos. Galbūt jiems reikia išlaikyti prabangius ofisus, gražias sekretores, naujausius automobilius ir išsimokėti kelių tūkstančių eurų algas. Jeigu taip, tai viskas aišku. Bet tada atsiprašau, geriau aš duosiu uždirbti pensininkui, kuris retkarčiais taiso santechniką, išvedžioja elektrą, remontuoja žaliuzes, nes jam man negaila. Suprantu, kad didinu ekonominį „šešėlį“ šalyje, bet nieko negaliu su savim padaryti. Neturiu tiek pinigų, kad maitinčiau  „iš oro“ išpūstus įkainius sukūrusius, tokių paslaugų firmų savininkus.

Šis įrašas buvo sukurtas naudojant mūsų malonų ir lengvą pateikimo formą. Sukurkite savo postą!

Parašykite komentarą

Ką manote?

1 taškai
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Uždrauskim seksą. Nebus ir priekabiavimo.

Apie varvantį gyvatuką ir šešėlį